Aktuálně
28. června 2026

Zájezd do Anglie

Letošní školní rok zahájilo několik žáků z naší školy zájezdem do Anglie. Pod vedením naší oblíbené paní učitelky Laubové a její asistentky Aničky Sammartino jsme 7. září vyrazili dálkovým autobusem směr Londýn. Cesta byla dlouhá, ale rozhodně stála za to. Dokonce jsme měli štěstí a cestu tam si užili na trajektu a zpáteční pak tunelem.
První zastávkou v Anglii bylo město Windsdor, kde jsme si prohlédli královskou rezidenci a poté se dlouhou procházkou přesunuli do legendárního Legolandu. Tam jsme strávili několik hodin a náležitě si to všichni užili. Z Legolandu jsme se do centra vrátili double deckerem a mohli si nakoupit první suvenýry. Večer si nás v Croydonu vyzvedli naše hostující rodiny a my jsme tak měli možnost konverzovat britskou angličtinou. Opravdová výzva, kdy jsme mohli zúročit naše dosavadní znalosti.
Následující den jsme navštívili Brighton prohlédli si Royal Pavilion a známé molo Brighton Palace Pier se spoustou herních automatů a různých pouťových atrakcí. Poslední zastávkou téhož dne byla místní pláž, kde proběhlo skupinové focení a sbírání plážových suvenýrů v podobě kamínků a mušliček.
Poslední den před odjezdem domů jsme strávili v centru Londýna poznáváním různých památek. Tower Bridge, Alžbětinu věž a London Eye jsme si prohlédli z paluby lodě společnosti Uber, která nás po Temži dopravila k obrovskému londýnskému akváriu. Naprosto fascinující podívaná na pestrý vodní svět. Následoval výhled na celý Londýn z kabiny obřího kola London Eye. Také jsme navštívili China town a nakoupili další upomínkové předměty. Procházkou zpět k autobusu jsme si prohlédli další zajímavá místa, které Londýn nabízí.
Náš čas pro poznávání anglických památek tímto dnem vypršel a nastal čas pro návrat domů.
Celkově zájezd hodnotím s nadšením a určitě se do Anglie opět ráda vrátím.

Autorka článku: Viktorie Hedánková