V adventní náladě jsme spolu s 2.C vyrazili do zrekonstruované Městské knihovny v Libochovicích. Vše ještě vonělo novotou a ladilo příjemnými pastelovými barvami.
Paní knihovnice Katka Laubová si pro nás připravila program. Setkání bylo o to srdečnější, že ještě loni byla třídní učitelkou právě těchto žáčků. Jako vůbec první návštěva ze ZŠ J.E. Purkyně jsme se dozvěděli, jak knihy vznikly, jak se rozmnožovaly, z čeho byly vyrobené, co četli naši předkové. Pak jsme si prohlédli oddělení pro dospělé a část, kam chodíme my, školáci. Vysvětlili jsme si, jak na poličkách najít to, co nás právě zajímá, a jak správně s knížkami zacházet.
Jelikož mnozí žáci přišli už s vyplněnou přihláškou, odnesli si nejen nový čtenářský průkaz, ale i své první zapůjčené trofeje.
V knihovně se nám moc líbilo, takže určitě zase přijdeme. Víme, jak důležité je porozumění textu pro náš další život.
Foto zde .
Mgr.Bc. Šárka Filipová